ZIVOT – verze 20192024-03-15T14:21:37+01:00

Životní pojištění

Životní pojištění ochrání Vás a také Vaše blízké před důsledky nepříznivých životních situací. Součástí životního pojištění jsou pojištění proti riziku smrti, smrti úrazem, trvalých následků úrazu nebo invalidity. Při správném nastavení životního pojištění můžete předejít problémům například s propadem příjmů a zajistit si udržení životního standardu Vašeho i Vašich blízkých.

Úrazové pojištění Vás chrání v nepříznivých životních situacích, kdy kvůli následkům úrazu a léčby máte výpadek v příjmech a je ohrožen životní standard Vaší rodiny.

RIZIKOVÉ VS. INVESTIČNÍ ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

Investiční životní pojištění

Ochrání Vás či Vaši rodinu před finančními důsledky nepříznivých životních situací. Nejdůležitější je krytí rizika smrti a rizika trvalé invalidity. Tento typ životního pojištění obsahuje také možnost tvorby finanční rezervy. Díky této investiční části lze uplatňovat na smlouvě daňové odpočty. Výše investiční složky může začínat již na několika korunách měsíčně.

Rizikové životní pojištění

Neobsahuje žádnou investiční složku a zajistí Vás i Vaše blízké stejně jako životní pojištění před nepříznivými životními situacemi. Součástí rizikového pojištění mohou být například rizika: smrt z jakékoliv příčiny, invalidita 1.,2.,3. stupně, závažná onemocnění, pracovní neschopnost, pojištění drobných úrazů či úrazů s trvalými následky, připojištění hospitalizace a mnohá další.

TYPY POJIŠTĚNÍ

CO MŮŽE ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ KRÝT?

smrt z jakékoliv příčiny

invaliditu 1. – 3. stupně

závislost na péči 2. – 4. stupně

závažná onemocnění

pracovní neschopnost

trvalé následky úrazu

denní odškodnění za úraz

denní odškodnění při hospitalizaci

ošetřování člena rodiny (OČR)

náklady asistované reprodukce

pojištění vrozených vad u dětí

operace dítěte s vrozenou vadou

cukrovka a její komplikace

závažné následky očkování

PŘÍPADY, PRO KTERÉ LZE UZAVÍRAT ÚRAZOVÉ POJIŠTĚNÍ

trvalé následky úrazu

invalidita způsobená úrazem

denní odškodné za úraz

pobyt v nemocnici v důsledku úrazu

smrt následkem úrazu

CO VŠECHNO DOKÁŽEME POJISTIT

DOSPĚLÍ

 • Pojištění úvěru v rámci pojištění pro případ smrti s pojistnou částkou až 11 0000 000 Kč bez finančního dotazníku (pokud klient doloží smlouvu o hypotéce).

 • Pojištění závažných onemocnění včetně nyní celkem časté Crohnovy choroby.
 • Dorovnání příjmu v rámci připojištění pracovní neschopnosti ve variantě s karenční dobou od 29. dne zpětně od 1. dne nebo od 15. dne zpětně od 1. dne s celosvětovou platností a výplatou až 730 dnů.
 • Částečné pojištění rizikového těhotenství v rámci pracovní neschopnosti a hospitalizace (min. čekací doba 12 měsíců)
 • Možnost připojištění ošetřování člena rodiny (OČR).
 • Možnost uplatnění slevy u nové pojistné smlouvy: za méně rizikové povolání, zdravý životní styl (BMI), nekuřák.
 • Možnost pojištění těchto povolání v 1 RS (= nejlevnější sazba pojistného): automechanik, číšník, dělník (v továrně u automat. Linky), detektiv (beze zbraně), elektrikář (do 400V), frézař, instalatér, kuchař, lesník, masér, obsluha automat. linky, policista (pasová kontrola, vyšetřovatel), požární technik, řidič automobilu (do 500 km/den), servírka, skladník, stavbyvedoucí, stavební inženýr – práce v terénu, strojvedoucí vlaku/metra, technik (práce mimo kancelář), trenér, truhlář, uklízečka, voják z povolání (admin. práce), zahradník, záchranář, zámečník, zootechnik.
 • Pojištění příslušníků Policie ČR a Armády ČR, kteří se účastní zahraniční mise pod záštitou NATO, OSN, EU nebo OBSE nebo je výjezd schválen mandátem vlády ČR, popř. Ministerstvem obrany ČR – Jedná se o pojištění, které slouží ke krytí rizika úmrtí, invalidity z důvodu úrazu a trvalých následků úrazu.

 • Pojištění profesionálního sportovce = sportovce, který sportovní činnost vykonává jako pracovní činnost (povolání) a výkonem sportovní činnosti (formou závodů, soutěží, včetně přípravy na ně) získává finanční prostředky.

DĚTI

 • Pojištění dětí do 25 let (bez zdravotního dotazníku).
 • Pokud děti aktivně sportují nebo hrají hokej, fotbal atd. na vyšší úrovni (nesmí brát žádný příjem) nemá to žádný vliv na pojistné ani nejsou aplikovány žádné výluky.
 • Až 2 následná plnění v rámci trvalých následků úrazu a následků úrazu, které se staly o jakýchkoliv prázdninách.

 • Možnost rodinné slevy až 50 % na vybraná připojištění dětí.

NOVINKY Z BLOGU

Přejít nahoru