CESTOVANI – verze 20192020-02-20T14:58:56+01:00

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Vyrážíte do teplých krajin za sluníčkem nebo naopak plánujete brázdit zasněžené svahy hor? Potom určitě nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění. U nás si můžete pojištění sjednat online v naší kalkulačce, která Vám jako jediná na trhu dává možnost vybrat sporty, které na svých cestách budete provozovat, aby jste měli jistotu, že je Vaše pojištění doopravdy kryje.

CHCI SJEDNAT POJIŠTĚNÍ

SJEDNEJTE SI POJIŠTĚNÍ ONLINE

Nabízíme Vám možnost sjednat si cestovní pojištění online. Pokud jedete na běžnou dovolenou nebo krátkodobou pracovní cestu, je to nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak se kvalitně pojistit.

Naše aplikace nabízí unikátní možnost vybrat si, jaké sporty budete na svých cestách provozovat, abyste měli jistotu, že je vybraný produkt doopravdy kryje. Pojištění si sjednáte v pěti krocích a zaplatíte online kartou nebo převodem z účtu přes zabezpečenou platební bránu.

Pokud byste měli zájem o nějaké komplexnější pojištění, neváhejte nás kontaktovat a někdo z našich specialistů s Vámi probere Vaše požadavky

CHCI SJEDNAT POJIŠTĚNÍ

F.A.Q.

Podívejte se na nejčastější problémy a otázky, které lidé řeší v souvislosti s cestovním pojištěním.

Pojištění zavazadel2019-11-15T09:41:49+01:00

Vztahuje se sice na ztrátu, odcizení, poškození či zničení zavazadel (a potažmo také věcí osobní potřeby v nich obsažených), pokud ale ke škodě dojde během přepravy (hlavně pak při zpáteční cestě), nenahrazuje ji pojišťovna, nýbrž přepravce.

Většina zavazadel se ke svým majitelům vrátí do 48 hodin. Pokud se zavazadlo nenajde do 21 dnů, je prohlášeno za ztracené a klient může až do 2 let žádat o odškodnění. Maximální výše odškodného za jedno zavazadlo je 1 445 EUR (cca 35 000 Kč).

PŘÍBĚHY KLIENTŮ

Pád na sjezdovce

Nejčastěji provozovaným sportem během zimních dovolených je bezesporu sjezdové lyžování. Často se stává, že lyžař přecení svoje schopnosti a na náročné sjezdovce spadne.

To se přesně stalo panu Novákovi na dovolené v Rakouských alpách. Po třech dnech lyžování už se cítil dostatečně připravený na nejprudší černou sjezdovku v celém areálu. Bohužel se mu lyže rozjely rychleji, než čekal, a jedna z nerovností ho vynesla do vzduchu. Pádu už nedokázal nijak zabránit. Pan Novák měl naštěstí helmu, takže si neodnesl žádné horší zranění hlavy, než otřes mozku. Mimo to si ale také zlomil dvě žebra, z nichž mu jedno propíchlo plíci. Zjistila se u něj také zlomenina klíční kosti.

Protože jeho stav neumožňoval běžný převoz do nemocnice, musel pro něj na svah letět záchranářský vrtulník, který ho transportoval do nemocnice, kde musel podstoupit urgentní operaci. Po operaci si ještě více než týden poležel v rakouské nemocnici, než byl jeho stav natolik dobrý, aby bylo schopen převozu zpět do České republiky.

Veškeré náklady na převoz vrtulníkem, léčení, pobyt v nemocnici a převoz zpět do České republiky vyšly na více než 350 000 Kč. Klient měl naštěstí u Modul Servisu sjednané cestovní pojištění s dostatečně vysokým limitem, takže mu pojišťovna vše proplatila. Po celou dobu s ním navíc byla v kontaktu asistenční služba pojišťovny, která mu vše zařídila.

Turistika

Stále oblíbenější je také zimní turistika. Zvlášť rakouské Alpy nabízejí dobré podmínky pro vícedenní pochody s přespáním ve volně přístupných horských chatách. Pro takovouto zimní turistiku není potřeba žádné speciální vybavení, pouze dobré boty a oblečení. Cesty jsou navíc dobře značené vysokými kůly, takže ani když napadnou dva metry sněhu, což není výjimkou, tak nezabloudíte. Největším nepřítelem v horách je ale nepřízeň počasí. To se málem stalo osudným panu Drbohlavovi, který se do hor vypravil s partou kamarádů.

První den je čekala jen několika hodinová cesta na chatu, kde plánovali přespat. Pan Drbohlav měl více sil než jeho parťáci, a tak se rozhodl, že půjde napřed a v chatě roztopí kamna, než dorazí ostatní. Po chvíli však z nenadání padla hustá mlha a do toho foukal prudký vítr. Teploty klesaly hluboko pod bod mrazu. Když zbytek výpravy dorazil do chaty, svého kamaráda tam nenašli. Okamžitě tedy zalarmovali horskou službu, která se vydala pana Drbohlava hledat. Pro špatné povětrnostní podmínky probíhala záchranná akce dlouho bez úspěchu. Až v pozdních večerních hodinách nalezli záchranáři pana Drbohlava na dně krasového závrtu, který nebyl pro navátý sníh vidět. Pan Drbohlav utrpěl zlomeniny obou dolních končetin, byl silně podchlazený a měl omrzliny na prstech na nohou i na rukou. Kvůli špatnému počasí musel být na skútru transportován do údolí a odtud vrtulníkem do nemocnice. I přes veškerou snahu doktorů mu nakonec muselo být amputováno několik omrzlých prstů na noze. Léčba si vyžádala tři týdny v rakouské nemocnici a až následně mohl být pan Drbohlav převezen vozidlem záchranné služby zpět do České republiky.

Celkové náklady na léčbu se vyšplhaly na půl milionu korun, včetně transportu do a z nemocnice. Při sjednávání pojištění v naší online kalkulačce si pan Drbohlav díky jednoduchému a návodnému rozhraní správně vybral i sport, který na dovolené provozoval: „turistika nebo treking na značených cestách v nenáročném terénu se stupněm obtížnosti max. 1UIAA bez použití horolezeckých pomůcek a/nebo pohyb v nadmořské výšce do 3 000 m n. m.“ Pojišťovna mu tedy veškeré náklady zaplatila.

NOVINKY Z BLOGU