ODPOVEDNOST – verze 20192024-02-23T13:48:15+01:00

Pojištění odpovědnosti

V dnešním komplexním a chaotickém světě člověku hrozí, že při běžných každodenních činnostech svým drobným pochybením nebo neopatrností způsobí někomu škodu, která ho může stát nemalé množství peněz. Stejně tak se to týká Vašich dětí a domácích mazlíčků. Pojištění odpovědnosti za škodu v občanském životě nebo zaměstnání chrání člověka před dopady neopatrnosti nebo smůly. Určitě se vyplatí si sjednat pojištění odpovědnosti za pár stovek ročně, než potom platit miliony

PŘÍBĚHY KLIENTŮ

SRAŽENÁ ŽENA

Pan Kolovrat jel na kole večer v 22 hodin z návštěvy kamarádky. Neměl na kole světlo. Zrovna v tu dobu se vracely 3 dámy z druhé strany také z návštěvy. Samozřejmě spolu hovořily a neslyšely cyklistu, který volal z dálky že jede, aniž by v úseku někoho viděl. Došlo ke srážce, při které byly 2 ženy zraněny. Pan Kolovrat utrpěl otřes mozku a kolo bylo na odpis. Ve 2 hodiny v noci přijela Policie ČR za panem Kolovratem se sdělením, že 2 ženy byly hospitalizované v nemocnici a že ho udaly za viníka dopravní nehody. Alkohol u něj naměřen nebyl. Nakonec byl cyklista a jedna žena shledány jako viníci dané pojistné události. Panu Kolovratovi pak přišel účet od 2 zdravotních pojišťoven na úhradu pobytu v nemocnici obou zraněných žen. Pojistné činilo 28 000,- Kč. Tuto celkovou částku uhradila pojišťovna, u které měl uzavřené pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě.

VYTOPENÝ PANELÁK

Pan Jetel bydlí v panelovém domě v osmém patře. Jeho patnáctiletý syn byl nemocen a chtěl si napustit vanu horké vody. Při napouštění vody do vany si šel na chvilku lehnout, usnul a voda po dobu několika hodin vytékala do spodních podlaží (ke škodě došlo v dopoledních hodinách pracovního týdne a lidé ve spodních patrech byli v zaměstnání) až do přízemí domu. Ve všech bytech byly poškozeny omítky, malby, tapety, nábytek, elektronika, oblečení, knihy….). Veškeré škody byly uplatněny a uhrazeny z odpovědnostní pojistky pana Jetela.

NOVINKY Z BLOGU

Přejít nahoru