MAJETEK – verze 20192024-03-08T09:01:28+01:00

Pojištění občanského majetku

Ať už bydlíte v bytě nebo rodinném domě, není radno podceňovat nebezpečí, které Vám hrozí. Často si lidé spojují pojištění majetku s nebezpečím krádeže nebo loupeže, ale nejčastěji pojišťovny evidují události spojené s vodou, jako například prasklé potrubí. Disponujeme celým týmem specialistů na občanský majetek, kteří Vám rádi pomohou se sestavením ideálního pojištění přímo namíru. Nabízíme Vám i vyplnění online dotazníku, kterým nám můžete sdělit základní informace o objektu, který chcete pojistit.

NECHTE SI SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ

Nechte se provést jednoduchým, graficky zpracovaným dotazníkem. Zjednodušte a urychlete si tak proces sjednání pojištění majetku. Rychle a nezávazně!

Naši specialisté Vám poté navrhnou optimální řešení šité přímo na míru Vašim potřebám. Další podrobnosti s Vámi proberou telefonicky nebo emailem podle Vašeho přání.

JAK POSTUPOVAT V PŘPÍPADĚ POJISTNÉ UDÁLOSTI

Přečtěte si jak postupovat v případě pojistné události na Vašem majetku a následně při hlášení pojistné události na Vaší pojišťovnu. Důležité je především zachovat klid, všechny škody zdokumentovat a zabránit dalším škodám.

F.A.Q.

Podívejte se na nejčastější problémy a otázky, které lidé řeší v souvislosti s pojištěním občanského majetku.

Co kryje pojištění domácnosti?2019-11-19T11:01:43+01:00

Víte, co spadá do vybavení domácnosti? Představte si, že byste vzali byt bez střechy a obrátili ho vzhůru nohama. Všechno to, co vypadne, je právě vybavení domácnosti.

Rozhodně nepodceňujte pojištění domácnosti. Stává se, že klient špatně odhadne hodnotu vybavení a pojistí se na příliš nízkou částku. Při pojistné události, například požáru, kdy dojde ke kompletnímu zničení vybavení, se škody mohou vyšplhat na mnohem vyšší částku. Technik pojišťovny pak při likvidaci pojistné události zjistí, že jste podpojištěni a pojišťovna pak adekvátně krátí vyplacenou částku na pojistce.

Co je pojištění nemovitosti?2019-11-19T10:46:20+01:00

Toto pojištění chrání Vaše nemovitosti před následkem škod způsobených živelnými pohromami, vandalismem, požárem a dalšími nebezpečími.

Pojištění nemovitosti může chránit:

rodinný dům nebo byt

rozestavěny rodinný dům nebo byt

základní vybavení domácnosti

drobné stavby a technická zařízení

prvky zahradní architektury

bazén

solární panely

PŘÍBĚHY KLIENTŮ

VYTOPENÝ DŮM Z PRASKLÉHO POTRUBÍ

Pan Novák měl pojištěn podsklepený patrový rodinný dům. Celá rodina odjela v pátek odpoledne na víkend na chatu a vrátili se až v neděli večer. Po návratu zjistil, že v patře domu došlo k prasknutí vodovodního potrubí a voda, která vytékala po dobu asi dvou dnů, promáčela podlahy v prvním patře, protekla stropní konstrukcí, kde poškodila omítky stropu a stěn, malby a lepené laminátové podlahy. Opět protekla stropní konstrukcí a ve sklepě poškodila omítky stropu, stěn, elektrický kotel, vodárnu.

Škoda byla uplatněna na pojišťovně, proplacena dle doložených dokladů za opravu (lze i rozpočtem). Protože pan Novák neměl pojištěné zařízení domácnosti, bohužel škodu na nábytku, televizoru, koberci, oblečení a potravinách nebylo možno uplatnit na pojišťovně.

Spadlý strom

Pan Kokoška má pojištěnou nemovitost vč. oplocení. Při vichřici došlo k pádu vzrostlého stromu v majetku pojištěného, který spadl na plot pana Kokošky a vedle stojící kolnu pana Šafaříka. Pan Kokoška uplatnil škodu na svém plotě u pojišťovny, která mu škodu na plotě uhradila vč. odstranění a rozřezání stromu. Soused, pan Šafařík uplatňoval náhradu škody z pojištění odpovědnosti z držby nemovitosti pana Kokošky. Pojišťovna plnění odmítla, přestože pan Kokoška byl odpovědnostně pojištěn, protože za vzniklou škodu na kůlně poškozené pádem stromu při vichřici (tzv. vyšší moc) neodpovídá.

NOVINKY Z BLOGU

Přejít nahoru